SSD Sanal Sunucu

Sunucunuzu Oluşturun

Size uygun sunucuyu seçin ve işlemlere hemen başlayın.

İşlemci
Ram
Disk
Trafik

HızHosting Kalitesinde VDS

Sunucunuzun performansı sizi şaşırtacak.

Sunucu Resmi

Size yardımcı olmak için buradayız

Ürün ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?.

Hız Hosting - SSD Diskli Sanal Sunucu Hizmeti

Kullanıcılarının son zamanlarda sunucu seçerken en fazla dikkat ettiği şeylerden birinin SSD mi yoksa HDD mi olduklarına dikkat ettiğini görüyoruz. Peki SDD ya da HDD nedir? Aralarında ne gibi fark var? Hangisi daha avantajlı, kullanışlı? Aaklınızda ki tüm soruları cevaplamış olacağız. Bu sayede sunucu kiralarken neye dikkat edip, neyi almanız gerektiği konusunda sizi biraz daha aydınlatmış olmayı umuyoruz. Öncelikle SSD ve HDD’nin bir sabit disk türleri olduğunu söyleyelim. HDD disk, geleneksel olarak kullanılan mekanik bir sabit disk türüdür. Eski tip bu diskler bilgisayarınızda kullandığınız, mekanik bir işleyişe sahip olan, içerisinde birçok hareketli parçası olan, çalışırken bu parçaların hareket performansına göre şekillenen disklerdir. Bu nedenle içinde ki parçalardan hareketle bu disklere dönen diskler adı da verilir. Bu disklerin verileri işleme hızları içerisinde dönen mekaniğe bağlı olduğu için performansları da bu şekilde sınıflandırılır. Örneğin 15K SAS denilen hardisk dakikada 15.000 kez döndüğünü ifade eder. SSD diskler ise yeni tip sabit disk türüdür. Eskisinden en büyük farkı ise komple elektronik olması ve hareket eden hiçbir parçasının olmamasıdır. Bu da SSD disklerin çok daha hızlı olmasını sağlar. Bu arada ki hız farkı ise azımsanamayacak derecede fazladır. Yüzlerce kat daha hızlı olduklarını söyleyebiliriz.

Peki SSD Diskli Sanal Sunucuyu Neden Tercih Etmeliyim?

Özellikle büyük şirketlerin ısrarla sunucuları SSD olarak seçmelerinin bir nedeni var. SSD sunucuların daha hızlı olduğunu ve neden daha hızlı olduğunu yüzeysel olarak yukarıda anlattık. Fakat arada ki hız ne kadar fazla olabilir ya da bu neyi değiştirir? Şimdi size neden SSD sunucu tercih etmeniz gerektiğinin birkaç nedenini aktaralım.

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak

Öncelikle her web sitesinin Google gibi büyük arama motorlarında üst sıralara çıkmak olduğunu biliyoruz. Google internet sitelerinin sıralanması algoritmasında, sitenin yüklenme hızının da oldukça önemli bir kriter olduğunu açıkça söylüyor. Çünkü web sitelerin hızlı olması aynı zamanda kullanıcılarına da oldukça iyi bir kullanım imkanı sunuyor. Google hızlı web sitelerini biraz daha fazla ödüllendirirken, sizin de web sitenizi hızlandırmak mantıklı bir tercih olacaktır. SSD sunucular ise hızlandırmanın en basit yollarından biri. Tabi ki web sitenizi hızlandırmanın onlarca hatta belki yüzlerce yolu vardır. Ama bu yollar genellikle masraflı ve uğraştırıcı olacaktır. Ayrıca küçük bir kurum iseniz ve web sitenizi masrafsız bir şekilde hızlandırmak istiyorsanız sizin için en uygun yol SSD sunucuya geçmek olacaktır.

Daha uzun ve güvenli çalışma zamanı

Daha önce de anlattığımız gibi HDD tip diskler mekanik cihazlardır. Doğal olarak birçok hareketli parçası bulunur. Hareket ise bir bilgisayar donanımı için istenilen en son şeydir. Çünkü hareketli parçalar titreşir, sürtünür ve ısınır. Her ne kadar son zamanlarda bu disklerde ki aksaklık oranları en aza indirilse de yine de hiç sürtünmeyen ve tamamen elektronik olan SSD tip diskler gibi değiller. Doğal olarak SSD’nin HDD’ye göre çok daha uzun süre, aksaklık yaşamadan ve performansı düşmeden çalışır. Çalışma süresinin yanı sıra bozulma ihtimali de HDD’ye göre inanılmaz derecede düşüktür. Hareketli aksamın bozulması oldukça kolaydır, fakat tamamen elektronik olan cihazın bozulma ihtimali çok düşüktür. Bu da verilerin güvenliği açısından çok önemlidir. Bozulan disk tüm verilerinizin kaybına neden olabilir.

Daha fazla kullanıcı ya da müşteri kazanımı

Bir web sitesi için en önemli şey hiç şüphesiz kullanıcı sayısı. Özellikle e-ticaret sitesi ise bunun önemi kat be kat artıyor. Kullanıcıların ve müşterilerin ise web sitesinden çıkma oranı bu sitenin sayfalarının açılma hızı ile bağlantılı. İstatistiki verilere göre yavaş açılan web sitelerinde seçili sepeti iptal etme oranı %87. Bu da bir e-ticaret sitesi için oldukça büyük bir kayıp. Bu içerik siteleri için de geçerli. Yavaş açılan sayfalar kullanıcının çok erken siteden çıkmasına neden oluyor. Üstelik şu zamanda hız artık sadece masaüstü bilgisayarlar için yeterli değil. Hatta biraz iddialı konuşup masaüstü bilgisayar devrinin kapandığını bile söyleyebiliriz. Artık akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar çok daha fazla kullanılıyor. Yani sitenin mobil uyumluluğu ve mobil hızı da çok önemli. Sitenizin hızını test edebileceğiniz birçok araç bulunuyor. Bunlarda sitelerinizin hızını görebilirsiniz. Yukarıda da söylediğimiz gibi SDD sunucular sitenizin HDD’ye göre çok daha hızlı olmasını sağlıyor. Tabi ki web sitesinin hızı için tek kriter bu değil, ama size oldukça fazla katkı sağlayacağı da yadsınamaz bir gerçek.

SDD Diskler Daha Çevrecidir

Burada SDD sunucularla ilgili birçok farklı avantaj sayabiliriz ve buna sayfalar yetmez. Bu nedenle sadece önemli olanları belirterek geçiyoruz. SDD sunucuların çevre dostu olması size önemsiz gelebilir. Fakat sanal ortamda kaç adet sunucu olduğunu bir düşünün. HDD hareketli bir mekanizma olduğu için harcadığı enerji de oldukça fazla oluyor. Daha çok hareket, daha çok elektrik, daha çok aşınma ve sürtünme, daha çabuk bozulma, daha çabuk ısınma, bunların hepsi birer maliyettir. HDD diskler 5 kat daha fazla elektrik harcar. Sunucunuzu yorar kaynaklarınızı gereksiz yere tüketir. Böylece sitenizin performansını düşürür. Üstelik bu maliyetlere rağmen SDD’ye göre daha düşük performans gösterir. Kısaca bir sonuca bağlamak gerekirse, sunucu seçimi oldukça mantıklı bir şekilde yapılmalıdır. Daha ucuz sunucu, daha ekonomik bir sunucu değildir. Özellikle Google için sitenin yüklenme hızı bu kadar önemli iken, daha yavaş bir sunucuyu tercih etmek yanlış politika olacaktır. Bir de kullanıcılarınız yeterince hızlı olmadığınız için erken çıkıyor ve başka siteleri tercih ediyorsa küçük bir maliyet hesabı size daha büyük kayba götürecektir.

Size yardımcı olmak için buradayız

Ürün ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?.

SSD Diskli Sanal Sunucu Paketleriniz İçin Ek Özellikler

Dilediğiniz zaman ek özellik talebinde bulunabilirsiniz. Sunucularınız herhangi bir veri kaybı yaşamadan birkaç dakika içerisinde donanımları ve özellikleri yükseltilerek teslim edilir.

Linux İşletim Sistemleri

Ücretsiz CentOS, Debian, Ubuntu. Kurulum ve konfigürasyon

Cloudlinux 6.x

$15.00 /ay + KDV Paylaşımlı hosting servisleri için ideal. Kurulum ve konfigürasyon

Windows 2008 R2 Standart Edition

$20.00 /ay + KDV MSSQL sunucularınızda gerekli değil ise seçebilirsiniz. Kurulum ve konfigürasyon

Windows 2012 R2 Standart Edition

$20.00 /ay + KDV Genel Windows tabanlı uygulamalar için ideal. Kurulum ve Konfigürasyon

MSSQL 2008 / 2012 Express

Ücretsiz Basit veritabanı sunucu görevleri için ideal. Kurulum ve konfigürasyon

MSSQL 2008 / 2012 Web Edition

$20.00 /ay + KDV Web sitelerine veritabanı sunucusu görevi görmek üzere ideal. Kurulum ve konfigürasyon

MySQL 5.0, 5.1

Ücretsiz Linux ve Windows işletim sistemlerinizde kullanabileceğiz veritabanı sunucusu. Kurulum ve konfigürasyon

Litespeed Web Sunucu Lisansı

$32.00 /ay + KDV Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir. PHP tabanlı sitelerinizin en yüksek performansta yayını için ideal.

cPanel Linux Kontrol Panel

$35.00 /ay + KDV Linux tabanlı sunucu ve web sitesi yönetim paneli lisansı. Kurulum ve Konfigürasyon

Plesk 12 (İngilizce / Türkçe) Windows ve Linux Kontrol Panel (5 domain)

$4.00 /ay + KDV Linux ve Windows tabanlı sunucu ve web sitesi yönetim paneli lisansı. Kurulum ve Konfigürasyon (MSSQL destekli)

Plesk 12 (İngilizce / Türkçe) Windows ve Linux Kontrol Panel (10 domain)

$5.00 /ay + KDV Linux ve Windows tabanlı sunucu ve web sitesi yönetim paneli lisansı. Kurulum ve Konfigürasyon (MSSQL desteği yoktur)

Plesk 12 (İngilizce / Türkçe) Windows ve Linux Kontrol Panel (sınırsız domain)

$35.00 /ay + KDV Linux ve Windows tabanlı sunucu ve web sitesi yönetim paneli lisansı. Kurulum ve Konfigürasyon (MSSQL destekli)

Ek 500GB ESATA Disk

$11.11 /ay + KDV Basit veritabanı sunucu görevleri için ideal. Her sunucuda maksimum 8 disk

Ek 1000GB ESATA Disk

$16.66 /ay + KDV Web sitelerine veritabanı sunucusu görevi görmek üzere ideal. Her sunucuda maksimum 8 disk

Ek 240GB E-SSD

$12.00 /ay + KDV Yüksek performanslı kurumsal SSD diskler

Ek 480GB E-SSD

$26.00 /ay + KDV Yüksek performanslı kurumsal SSD diskler

Ek 8 GB RAM

$10.00 /ay + KDV Linux ve Windows işletim sistemlerinizde kullanabileceğiz veritabanı sunucusu. Her sunucuda maksimum 4 RAM

Cloud Backup (Yedekleme Hizmeti)

$25.00 /ay + KDV Geriye dönük 60 gün 100 GB'a kadar yedekleme hizmeti.

Sanal Sunucu Paketleriniz İçin Ek Özellikler

Siparişiniz sonrası 3dk içerisinde teslimat. Müşteri panelinden sunucu yönetimi. Tüm işletim sistemleri bir tıkla kurulum. Ve daha birçok özellik...

SSD Diskli Sanal Sunucularımızla İnternet Sitelerinizi Güçlendirin!

İnternet sitelerinin kullanıcılar tarafından rahatlıkla ulaşılabilir olmasında ve aynı zamanda siz internet sitesi sahibi olan kişilerin kendi internet sitelerinde değişiklikleri çok daha hızlı şekilde yapabilmesi amacıyla sunmuş olduğumuz sanal sunucu hizmetlerinden dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz kapasiteler ve özellikler doğrultusunda altyapı desteklerimizden en iyi şekilde fırsatları değerlendirebileceğiniz teklifleri sizlere sunuyoruz. Dilediğiniz zaman sahip olduğunuz sunucu hizmetlerinin genişletilmesini sağlayacak olan kaynak ekleme taleplerinde bulunabilir ve kısa sürede firmamız tarafından bunun karşılanmasını sağlayabilirsiniz. İlk kez sunucu desteği almak isteyen müşterilerimiz için doğru sunucu paketinin belirlenmesinin ardından en kısa sürede sunucuların kullanılmaya hazır halde kurulum ve konfigürasyon süreçlerini de tamamlayarak teslim işlemini gerçekleştiriyoruz.

Gelişmiş Teknik Özelliklerle Sorunsuz Sanal Sunucu Kullanımı

SSD Diskli Sanal sunucuların tercih edilmesindeki en önemli noktalar kişilerin internet sitelerini yönetirken ve kullanıcıların kullanım deneyimlerinde kendileri için en performanslı şekilde çalışma yapabilmelerini sağlamasıdır. Bunu gerçekleştirmek için sanal sunucu desteği veren firmaların son derece güçlü bir donanıma sahip olması gerekmektedir. Hız Hosting sanal sunucu desteği sağlarken sistemin en iyi şekilde taleplere cevap verebilmesi için güçlü donanım ve altyapıyala hizmet veriyoruz. İşlemci hızını maksimum noktada tutan günün teknolojisini takip eden işlemcilerle hız konusundaki endişelerin tamamını da ortadan kaldırıyoruz. Hızlı olduğu kadar güvenlik açısından da tüm geri dönüşlere karşı hazırlıklı olan bu sistemlerde hiçbir şekilde sunuculara zarar verecek bir durumun ortaya çıkması mümkün değildir.

Verilerin Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Kendi sunucu olanakları ile istediği hız ve kaliteye ulaşamayan kişiler için sanal sunucu tek başına bir alternatif olarak kişilerin en iyi kullanımı gerçekleştirmesini sağlayan destek sunuyor. Cnc Bilişm donanım sektöründeki tecrübesi ile Sanal sunucu alanındaki tüm bilgisini ve deneyimlerini Hız Hosting çatısı altında toplayan firmamız tüm bu endişeleri ortadan kaldırmak adına SSD disklerle yüksek performans elde etmenizi sağlamaktadır. Sanal sunucu hizmetlerimiz hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Güçlü Web Siteleri için Sanal Sunucular

Web sitelerinizin daha güçlü bir şekilde yüksek performansla yönetilmesini ve kontrol edilmesini sağlamak için Hız Hosting firması olarak sunucu hizmetlerinde sektörün en iyi avantajlarını sizlerle buluşturuyoruz. Web sitelerinizin kapasitelerinin getirmiş olduğu ihtiyaçlara bağlı olarak kaynak ekleme ve çıkarma yapabilir, tüm bu süreçlerin çok kısa bir sürede gerçekleşmesini de sağlayabilirsiniz. Bütün taleplerinize anında cevap verecek olan müşteri temsilcilerimiz sizleri detaylı olarak bilgilendirmektedir. Firmamızdan ilk kez sanal sunucu hizmeti alacak olan müşterilerimizin siparişlerini vermesinin ardından 3 ile 5 dakikalık bir süre içinde tüm kurulum ve konfigürasyonları yaparak sunucular sizlere teslim edilmektedir

Güçlü Altyapıyla Kurumsal Destek

Sahip olduğu standartlarla sektöründe Türkiye’nin lideri olmayı başarmış olan firmamızın altyapısı kurumsal ve yedekli sunucularla desteklenerek sizlere ulaşır. Son teknoloji işlemcilerle donatılmış olan sistem sayesinde işlemci hızında en yüksek değerleri almanız garanti edilir. Hız da olduğu kadar depolamada da kurumsal destek hissini size verecek olan bir donanım sunulur. Hem aktif hem de pasif yedekleme sistemi ile SSD disklerde en yüksek performansa SSD SAN depolama altyapısı da sağlanır. Kurumsal hizmetlerimizde güvenlikten taviz vermemek adına sanal sunucu için SATA diskleri kesinlikle tercih etmemekteyiz. 32bit uygulamaları da çalıştırabileceğiniz sunucularımızda Windows 2016 ve Linux işletim sistemlerinin yüksek performanslı 64bit versiyonları kullanılır.

Yüksek Hızlı ve Kesintisiz İnternet Erişimi

Sunucularda ve depolama alanlarında olduğu gibi Hız Hosting çatısı altında ağ bağlantıları için de tarafınıza en üstün performansa sahip donanımlarla ulaşılır. Her bir sanal sunucu kendisi için ayrılmış olan anlık 100 mbit bağlantı hızı sayesinde en iyi internet deneyimine sahip olur. Yurt içinden sağlanan bu erişim olanakları aynı zamanda en hızlı internet deneyimini de sunar. İnternetin hızlı olmasındaki en büyük pay sunucularımızı Türkiye’nin metro hattı üzerinde bulundurmamızdan ve son teknoloji alt yapımızdan gelir. Özellikle Fiber internet bağlantılarının merkezi olan bu tür alanlarda internet erişimi ile ilgili en yüksek performans alınır. Özenle korunmakta olan sunucuların bulunduğu alanların güvenliğini de sunucu hizmetleri dahilinde size garanti ediyoruz.

E-BÜLTEN